Wsparcie techniczne: pomoc.instafiltry@gmail.com (Poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00)

Filtry do zdjęć - czym jest preset do lightroom?
4.jpg

Filtry do zdjęć - czym jest preset do lightroom?

Filtry do zdjęć - inaczej presety - to zaprogramowane ustawienia wszystkich wspomnianych wcześniej opcji i krzywych. Popularnie nazywane filtrami ponieważ pięknie odmieniają i wzbogacają kolory na zdjęciach.

Czym jest Preset do Lightrooma? Zaraz wszystko wyjaśnimy, ale zacznijmy jednak najpierw od tego czym jest sam Lightroom.

Jest to program do obróbki zdjęć, który skupia się głownie na edycji kolorów, w przeciwieństwie do Photoshopa, który np. pozwala na retusz oraz tworzenie grafik. Preset to tak naprawdę filtr do edycji zdjęć w aplikacji Lightroom.

Lightroom posiada wiele ustawień, które są bardzo łatwe w obsłudze i szybkie do zrozumienia. Wszytko opiera się na parunastu suwakach i krzywych dzięki którym możesz całkowicie zmienić koloryt oraz światło twojego zdjęcia. Każde z ustawień można dostosować do potrzeb zdjęcia oraz do swojej estetyki, więc jeśli zdjęcie jest niedoświetlone możesz nadać mu utraconego światła poprzez zabawę suwakami „Highlihights” , „Shadows” oraz „Whites” i „Blacks.”

lightroom presety filtry instagram instafiltry
Pakiet wszystkich filtrów
lightroom presety filtry instagram instafiltry
Pakiet wakacyjnych filtrów

Czym więc są te sławne presety, które ciągle widzisz na instagramach modelek, influencerów i celebrytów? Są to zaprogramowane ustawienia wszystkich wspomnianych wcześniej opcji i krzywych. Popularnie nazywane filtrami ponieważ pięknie odmieniają i wzbogacają kolory na zdjęciach. Filtry do zdjęć jednak kojarzą się z tym, że można je nakładać w większej lub mniejszej intensywności, zmieniając ich „przeźroczystość” i „moc.” W przypadku presetów nie ma takiej możliwości jako że jest on całością ustawień. Nie jest nakładany na twoje zdjęcie, lecz zmienia jego dane. Dlatego należy pamiętać, iż każdy preset po użyciu, należy dostosować do zdjęcia, gdyż każda fotografia jest inna. Dobrym przykładem jest nasz filtr Paris- pięknie rozjaśnia on zdjęcia, szczególnie te zrobione w nocy, dlatego jeśli „nałożysz” go na zdjęcie zrobione w ostrym świetle słonecznym może się ono wydawać nieatrakcyjne. W takich przypadkach musisz ściągnąć w dół „highlights” oraz „Shadows” które są tak ustawione, aby „wpuścić” jak najwięcej światła do zdjęcia.

Bardzo podobnie jest w przypadku kolorów. Lightroom pozwala nam na prawdziwą zabawę i manipulację kolorystyką zdjęcia. Masz zdjęcie z wakacji gdzie woda była niebywale turkusowa a na zdjęciu wygląda szaro i absolutnie niepodobnie do tego co chciałeś sfotografować? Na pomoc przychodzą ci presety, które mają w ustawieniach zapisane, aby koloryt niebieski był żywy, nasycony i posiadał lazurowy odcień.

Czy zdjęcie, które zrobiłaś przy sztucznym świetle ma żółty kolor, który przekłamuje rzeczywistość? Nic prostszego, w ustawieniach koloru żółtego, zmień jego intensywność i go rozjaśnij, tym sposobem wszystkie odzienie żółtego zostaną zniwelowane, a on sam naturalnie rozjaśni całe zdjęcie.

Presety można dostosować do swoich upodobań oraz znaleźć taki, który spasuje twoim gustom. Bez względu czy jesteś minimalistą, który lubi delikatne zmiany na zdjęciach, czy osobą która uwielbia wyraziste kolory i głęboki kontrast, zawsze jesteś w stanie sprawdzić, że twoje fotografie spełnią twoje oczekiwania.

Kupując filtr do zdjęć do programu Lightrooma dostajesz od nas dwa pliki o końcówkach .dng oraz .xmp. Jakie Lightroom jest aplikacją na telefon i na komputer, każdy z otrzymanych plików jest stworzony z myślą o platformie na, której będziesz presetów używać. Plik DNG jest do mobilnej wersji Lightrooma, który musisz pobrać na telefon, a następnie zainstalować w aplikacji. Plik XMP jest na wersje komputerową, która jest niestety płatna w przeciwieństwie do wersji mobilnej. Instalacja nie jest wcale tak skomplikowana jak się wydaje. Jeśli podążysz za naszą instrukcją, powinno zająć ci to mniej niż minutę! Zakupując od nas Presety dostajesz je na zawsze! Plik zostaje z tobą i nawet gdy zmieniasz telefon lub go zgubisz jesteś w stanie szybko i łatwo zainstalować presery na nowym urządzeniu.

-Anna Konieczna
Zespół InstaFiltry.pl 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl