Wsparcie techniczne: pomoc.instafiltry@gmail.com (Poniedziałek - piątek: 8.00 - 18.00)

Czym są InstaFiltry - o presetach do lightroom i instagramowych filtrach.
2.jpg

Czym jest obróbka zdjęć? Większość szczególnie tych młodszych użytkowników instagrama jest tak rozeznana w edycji zdjęć, że tłumaczyć tak błachego pytania, na pewno nie trzeba. W ostatniej dekadzie postprodukcja zdjęć przeszła niemałą transformację. Od lat 90. ubiegłego wieku była ona przeprowadzana tylko przez profesjonalistów, i na komputerach w pierwszych wersjach Photoshopa. Zdjęcia zazwyczaj robili profesjonalni fotografowie, jednak znaleźli się entuzjaści fotografii, którzy również tworzyli sztukę poprzez aparat.

W tym momencie na Instagramie jest ponad 400 miliardów zdjęć, a codziennie przybywa pomad 95 milionów. Naturalnie, obróbka zdjęć wyewoluwoaa, idąc ramie w ramie z dzisiejszą technologią. Większość z nas uwiecznia nasze życie na zdjęciach. Instagram zapewnił platformę, gdzie można się łatwo i szybko dzielić tymi uchwyconymi momentami. Dla wielu jest to idealne miejsce aby dzielić się wizją i sztuką fotografii. Jest to idealne miejsce, aby łaczyć się, jak w społeczności i znajdować nowe inspiracje. Jednak od paru lat zaczął wywierać na nas presję. W dobie infulencerów i celebrytów, wszyscy chcemy, aby nasze zdjęcia wyglądały profesjonalnie i co za tym idzie efektownie. Wielu nas dąży do tego, aby nasz instagramowy feed był spójny i tematyczny. Obróbka zdjęć jest tego najlepszym i najszybszym sposobem.

Filtry do Lightroom’a stały się nieodłącznym elementem obróbki zdjęć wielu profesjonalnych fotografów, jak i infulencerów. Dają one bowiem niezwykły efekt zdjęć, nawet jeśli zostało ono zrobione zwykłym telefonem komórkowym jesteśmy w stanie sprawić, że fotografia wygląda bardzo profesjonalnie. Czym jest Lightroom, pytacie? Lightroom to tak na prawdę siostra Photoshopa, która jest łatwiejsza w obsłudze i mniej przytłaczająca swoim arsenałem ustawień i możliwości. Jest jednak bardziej zaawansowana, niż przeciętna aplikacja do edycji zdjęć dostępnej w Sklepie Apple lub Play. W Lightroom’ie możesz stworzyć lub kupić filtry, tak zwane presety, które są jak kameleon, łatwo je dopasować do każdego zdjęcia. Aplikacja ta jest na telefon jak i na komputer, z taką różnicą, że wersja mobilna jest darmowa, a komputerowa nie. Lightroom oferuje nieskończoną możliwość obróbki zdjęć dzięki swoim ustawieniom, które są dość łatwe w obsłudze. Jest to aplikacja która stała się hitem ze względu na dużą możliwość personalizacji presetów! W Lightroom’ie możesz zmienić praktycznie wszystko, od natężenia i odcieni konkretnych kolorów na zdjęciu, po zabawę kontrastem i balansem bieli. Kupując preset, kupujesz tak na prawdę filtr, który jest wyjątkowy i możesz go dopasować do zdjęcia tak, aby pasował do twojego gustu lub do instagramowego feedu.

lightroom presety filtry instagram instafiltry
Pakiet wszystkich filtrów
lightroom presety filtry instagram instafiltry
Pakiet wakacyjnych filtrów

Używanie Lightroom’a jest o wiele łatwiejsze niż się to wydaje. Najłatwiejszym sposobem na zapoznanie się z aplikacją, jest po prostu czas spędzony na edytowaniu zdjęć. Polecamy przejść przez każdą opcję i zakładkę i pobawieniu się suwakami, aby załapać o co chodzi. Drugim sposobem na łatwą i szybką naukę jest oglądniecie tutorialu na youtubie, który na pewno wyjaśni do czego wszystko służy.

-Anna Konieczna,
Zespół InstaFiltry.pl 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl